TEE COPPER, 1/4″ ODS X 1/4″ MALE FLARE ON BRANCH
#SF8414
TEE,CU,5/16 IN,1/4 IN,2-9/32 IN
Product Information
| Material | Copper & Brass |
|---|---|
| Pack Qty | 2 |
| UPC | 687152027460 |
| UNSPSC | 40171511 |
| Thread Size | 1/4 f.flare |
| Application | Universal Line Service Valves |
| Outside Diameter | 5/16 in |
| Inside Diameter | 1/4 in |
| Nominal Size | 1/4 in Tube x 1/4 in Male Flare on Branch |
