Product Information
| Material | Copper & Brass |
|---|---|
| Pack Qty | 2 |
| UPC | 687152027521 |
| UNSPSC | 40171511 |
| Thread Size | 1/4 f.flare |
| Application | Universal Line Service Valves |
| Outside Diameter | 1 in |
| Inside Diameter | 7/8 in |
| Nominal Size | 7/8 in Tube x 1/4 in Male Flare on Branch |
