TEE COPPER FOR 1/2″ TUBE X 1/4″ MALE FLARE ON BRANCH
#SF8412
TEE,CU,9/16 IN,1/2 IN,1-3/4 IN
Product Information
| Material | Copper & Brass |
|---|---|
| Pack Qty | 2 |
| UPC | 687152027453 |
| UNSPSC | 40171511 |
| Thread Size | 1/4 f.flare |
| Application | Universal Line Service Valves |
| Outside Diameter | 9/16 in |
| Inside Diameter | 1/2 in |
| Nominal Size | 1/2 in Tube x 1/4 in Male Flare On Branch |
