Product Information
| Voltage Rating | 600 |
|---|---|
| Pack Qty | 1 |
| UPC | 687152191079 |
| UNSPSC | 41111932 |
| Contact Rating | 10A |
| Application | Utilities, Elevator Motors, Material Handling Equipment (Overhead Electric Crane Motors), Pumps and Three Phase HVAC/R Motors and Compressors |
| Resistive Rating | 10A at 240VAC; 12A at 120VAC/24VAC |
| Power Consumption | 3VA Max |
| Frequency Rating | 50/60 Hz |
